У столиці створюють міжнародні проєкти задля відновлення Києва та України

киев

У Києві заплановано створення Офісу для міжмуніципального співробітництва, а також на базі Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи вже започатковано нова платформа «Cities4Cities» задля підтримки українських міст у пошуку партнерів, які готові надавати допомогу для відбудови України.

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, передає СтройОбзор.

ЗУСРІЧ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ

Так, вже відбулась спільна зустріч депутатів Київської міської ради разом з Президентом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Леендертом Вербеком та Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером.

На зустрічі обговорювали налагодження ефективної взаємодії та підтримки з місцевих бюджетів європейських країн, які зможуть збільшити допомогу для відбудови не тільки зруйнованих житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури столиці, а й багатьох міст України.

ВІДНОВЛЕННЯ КРАІНИ ТА ДОПОМОГА ГРОМАДЯНАМ 

«Київ укріплює міжмуніципальну співпрацю та координує дії задля відбудови України. Спільно з іноземними колегами розробляємо ефективні демократичні інструменти та визначаємо наші спільні кроки для того, щоб громади стали основою відновлення, а міжмуніципальні відносини з партнерами були прозорими та зрозумілими.

З керівництвом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи обговорили ряд проєктів, які плануємо реалізувати, зокрема це стосується розв'язання нагальних питань українських біженців за кордоном, внутрішньо переміщених осіб, психологічної реабілітації для цивільних та військових, а також підтримки ветеранів.

Я впевнений, що розширення горизонту міжмуніципального співробітництва між містами не менш важливе, аніж міжурядове. Децентралізація у країнах Європи є надзвичайно потужною, тому ті бюджети, які є в окремих містах дають нам можливість подвоїти міжнародну фінансову допомогу для відбудови України», – зазначив Володимир Бондаренко.

МЕР ПРО ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА 

«Наступне наше завдання – вже сьогодні створити стратегію відновлення України та її громад. Стратегію модернізації країни, будівництва нової сучасної інфраструктури, будівництва житла та комерційної нерухомості, відновлення втрачених робочих місць та створення нових. Все це буде успішним тільки за умови участі місцевого самоврядування у її розробці та реалізації.

Я переконаний, Україна повинна здійснити прорив у технологічному, енергоефективному, екологічному розвитку. Ми не можемо допустити відновлення радянських підходів і рішень. Потрібно залучити найновіші технології та успішні міжнародні практики. Тільки так ми зможемо відновити зростання ВВП, створити умови для розвитку конкурентної економіки. Та надати людям, які були змушені покинути свої домівки, можливість працювати та гідно жити в Україні.

Нам потрібно скоординувати зусилля для відбудови України після Перемоги, визначити наші спільні кроки до того, щоб громади стали основою відновлення, щоб наші відносини з партнерами були прозорими та зрозумілими, щоб процес демократичних змін в Україні продовжувався.

Нашу спільну позицію ми зафіксували в Декларації про співпрацю щодо відновлення України між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку сьогодні (2 червня. - прим. ред.) підпишемо», – підкреслив Віталій Кличко.