У власника будинку на вул. Богдана Хмельницького вимогають припинення будівельних робіт

Богдана Хмельницького, 64

Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив припис власнику будинку на вул. Богдана Хмельницького, 64 із відповідними пам’яткоохоронними вимогами.

Про це повідомили у КМДА, передає СтройОбзор. 

Зокрема у приписі йдеться про припинення будь-яких робіт і надання профільному відомству необхідного пакету документів. Будівля за цією адресою в Шевченківському районі на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває. Проте, вона розташована впритул до будинку 66/1, який є пам’яткою історії місцевого значення.

«Фахівці Департаменту виїхали на місце одразу, як отримали повідомлення від громадськості щодо робіт у будинку на вул. Богдана Хмельницького, 64. Провели інспекцію, за результатами якої встановили проведення робіт на даху. Ми хочемо отримати від власника проєктну документацію щодо виконання робіт на зазначеному обʼєкті, зокрема в частині впливу будівельних робіт на об’єкт культурної спадщини, розташованому поруч», – зазначила в. о. директора Департаменту охорони культурної спадщини Ірина Черненко.

За її словами, з метою захисту та збереження об’єкта Департамент доручив Київському науково-методичному центру по охороні пам’яток провести історико-архівні дослідження, за результатами яких буде вирішене питання про його занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва.

СтройОбзор нагадує, що мова йде про садибу Олени Петровської, яка входить до фонової історичної забудови, архітектурного ансамблю вулиці. Будівля була зведена ще до 1988 року.