Університету повернули землю, на якій хотіли звести ЖК

 Університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого

Північний апеляційний господарський суд (ПАГС) повернув Київському національному університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та Українській студії хронікально-документальних фільмів (ДП “Укркінохроніка”) державне нерухоме майно та земельну ділянку на вул. Євгена Коновальця, 18. 

Про це стало відомо з повідомлення ПАГС, передає СтройОбзор із посиланням на КВ.  

У 2004 році між ДП “Укркінохронікою” і офшорною ПрАТ “Зодча Діадема” було укладено договір про інвестування реконструкції кіностудії, який передбачав, що забудовник погасить заборгованість кіностудії та проведе її ремонт, а натомість отримає право побудувати на території студії житловий комплекс та офісне приміщення.

ПАГС визнав договір, за яким відчужено земельну ділянку, недійсним.

“ПАГС скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позов Заступника Генерального прокурора в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політик України, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, ДП “Укркінохроніка”, КМДА та Держагентства України з питань кіно про визнання недійсним договору, за яким відчужено земельну ділянку та розташоване на ній нерухоме майно державної власності”, – сказано в релізі суду.

У 2020 році постійна комісія Київради вирішила, що держпідприємству “Українська студія хронікально-документальних фільмів” може бути передана у постійне користування земельна ділянка на вулиці Коновальця, 18.  Водночас тоді йшла мова, що під прикриттям передачі у користування для експлуатації та обслуговування діючих споруд "Укркінохроніки" створюються чергові передумови для забудови Печерського району Києва.