В два рази більше: комунальники приховали вартість будівництва розв’язки на Оболоні

Розв'язка

Кошторисна вартість розв’язки на Оболоні складає майже два 2 млрд грн, а не 1,3 млрд. грн, як очікувалось раніше.

Ціна проєкту починає збільшуватись, ще навіть без початку активного будівництва, передає СтройОбзор із посиланням на «Пасажири Києва».

У травні «Київавтодор» провів тендер на будівництво багаторівневої розв’язки на перетині вулиці Богатирської і Полярної. Вартість робіт була оцінена у 1,315 млрд грн., а в результаті тендеру знизилася до 1,298 млрд. грн. (-1,3%)

Проте, на вимогу державної аудиторської служби, яка перевіряла цей тендер, було опубліковано експертний звіт, в якому йдеться, що справжня вартість складає 1,981 млрд гривень.

«Що являє сума 1,315 млрд. грн., яку закладено у тендер, достеменно не відомо. Можливо, це попередня оцінка вартості об’єкта чи лише частина робіт, бо немає опублікованого проєкту. Роботи по розв’язці плануються дуже тривалими – мінімум 2,5 роки. Строк дії договору з підрядником до 31 грудня 2025 року, а чинним планом соціально-економічного розвитку у 2023 році передбачено фінансування робіт лише на 265 млн грн», – йдеться в дописі.

Експерти вважають, що вартість робіт ще збільшиться з урахуванням інфляції. Додатково місто вже витратило 10 млн грн. на проєктування розв’язки та проведення тендеру на авторський нагляд за будівництвом на суму 3,4 млн грн.