В Києві вдосконалять процес розміщення окремих елементів благоустрою

Київ

У столиці вдосконалять процес розміщення окремих елементів благоустрою, а саме: тимчасових споруд, терміналів, поштоматів, вендингових систем та електричних зарядок. Таке рішення ухвалили сьогодні, 13 червня, депутати Київради.

Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов, передає СтройОбзор. 

Зокрема, оренда земельних ділянок для розміщення елементів благоустрою відтепер проходитиме через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі. За результатами онлайн-аукціонів КП «Київ.Прозорро» укладатиме договори з орендарями, які отримали право оренди земельних ділянок строком на 5 років із можливістю її продовження. Торги через електронні біржі збільшать доходи в бюджет міста в кілька разів. Орієнтовний дохід у 2026 році – близько 1 млрд грн.

«Наразі існує багато проблемних питань щодо розміщення елементів благоустрою. Ми більше року розробляли й удосконалювали проєкт, який врегулює цей процес. Щоб вивчити громадську думку, запустили опитування в міському застосунку Київ Цифровий. У ньому взяли участь 58 000 киян. 74% із них проголосували за зменшення кількості МАФів, а 81% – за продаж права на розміщення на відкритих аукціонах Прозорро.Продажі. Після реалізації проєкту кількість тимчасових споруд зменшиться в кілька разів. Також буде створений єдиний архетип. І до кожної споруди будуть проведені стаціонарні джерела комунікацій. Це допоможе подолати хаотичне розміщення проводів, що висять на стовпах освітлення, та спростить умови для господарської діяльності підприємців. Крім того, цим рішенням ми врегулюємо процедуру встановлення терміналів, електрозарядних станцій і поштоматів», – розповів Михайло Буділов.

Він додав, що всі підприємці зможуть допрацювати відповідно до терміну, зазначеного в їхній дозвільній документації, а впровадження цього проєкту відбуватиметься протягом двох років.