В Києві збудують шість нових ТЕЦ

Міні-ТЕЦ

Міська влада затвердила концепцію відновлення енергетичної системи, яка передбачає будівництво шести невеликих теплоелектроцентралей.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передає СтройОбзор.

Нова концепція передбачає децентралізацію виробництва електроенергії. Замість кількох великих об’єктів планують збудувати міні-ТЕЦ, розподілених по місту й наближених до споживача. Потужність кожної ТЕЦ становитиме від 20-324 МВт, загальна потужність — 619 МВт.

Їх створюватимуть на базі сучасних газових турбін, газопоршневих установок. Турбіни ефективніші, ніж старі котли: мають менші втрати теплової енергії, нижчі витрати на утримання та нижчі викиди. Вони також можуть працювати в режимі часткової потужності, адаптуючись до попиту. Запускаються на повну потужність за дві-п’ять хвилин. За словами Петра Пантелєєва, для гарантованого електрозабезпечення потрібно встановити невеликі когенераційні установки потужністю від 2,5 до 15 МВт на основних котельнях міста.

Будівництво шести нових ТЕЦ коштуватиме до 1,2 млрд євро. Міський бюджет не розглядають як основне джерело фінансування. 

Загалом програма розрахована на 12-15 років. Перший етап планують завершити до кінця року — він забезпечить теплом близько 300 тис. киян.