В метро «Вокзальна» маскують комуністичну символіку

Метро "Вокзальна"

На станції метро «Вокзальна» в межах декомунізації та дерусифікації розпочаті маскувальні роботи декоративних рельєфних щитів із зображенням більшовицьких вождів, серпа і молота та іншої комуністичної символіки.

Як повідомили в КП «Київський метрополітен», відповідні елементи архітектурного оздоблення станції поміщено у спеціальні дерев’яні щити, передає СтройОбзор. 

Як зазначають у комунальному підприємстві, станція «Вокзальна» є нерухомим об’єктом культурної спадщини – пам’яткою містобудування та архітектури місцевого значення, витвором інженерного мистецтва, має охоронний статус та оберігається державою згідно із правовим статусом пам’ятки. Київський метрополітен експлуатує та утримує станцію з дотриманням вимог законодавства і, як балансоутримувач, несе відповідальність за нерухоме майно, що належить до пам’ятки.

Наразі підприємство направило всі необхідні листи та звернення для отримання дозволу на демонтаж із публічного простору декоративних рельєфних щитів, розміщених у середній залі станції «Вокзальна». Доки триває процедура узгоджень, прийнято рішення щодо тимчасового маскування цих об’єктів.

СтройОбзор нагадує, що у Шевченківському районі столиці фахівці КП «Київблагоустрій» прибрали пам’ятник Олександру Пушкіну.