В столиці погодили демонтаж ще 56 російсько-радянських об’єктів

Ганна Старостенко

Із публічного простору столиці усунуто понад 60 пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає СтройОбзор.

У столиці демонтували переважну більшість об’єктів, що були визначені рішенням Київради «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору міста Києва», ухваленим у липні цього року. На черзі ще залишились об’єкти, що досі мають статус пам’ятки національного значення.

«Наразі, відповідно до затвердженого Київрадою переліку, на черзі вилучення ще шести об’єктів, серед яких – пам’ятки, що мають охоронний статус національного значення, зокрема це пам’ятники Пушкіну, Щорсу, екіпажу бронепоїзда «Таращанець» тощо. Ці назви зараз на слуху в усіх, однак без зняття Урядом із них охоронного статусу ми не можемо їх демонтувати. Укотре звернулись до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням пришвидшити ухвалення постанови про виключення цих об’єктів із Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. Щойно документ затвердять, місто одразу зможе законно демонтувати ці об’єкти», – наголосила Ганна Старостенко.

На засіданні міжвідомчої робочої групи додатково погодили перелік із 56 об’єктів, які також заплановано усунути з публічного простору міста.