В столиці втричі зросли спроби забудови заповідних зон

Забудова зелених зон

За останні три роки у Києві було 11 випадків, коли забудовники намагалися знищити зелені зони. Це втричі більше, ніж у попередні роки.

Про це повідомили в Київському еколого-культурному центрі, передає СтройОбзор. 

Зокрема, були спроби забудувати заказник Троєщинські луки і західну частину парку «Нивки». В урочищі Церковщина незаконно видобували пісок. Забудовники судяться з Київрадою щодо створення заказника в Протасовому яру. Київміськводканал намагався прокладати труби Деснянськими луками. Через технічну помилку озеро Алмазне мало не передали під розробку піщаного кар’єру.

У жовтні 2023-го «псевдоекологічна організація» запропонувала закрити два заказники — озеро Тягле та Осокорківські луки. А в листопаді забудовники засипали частину озера Тяглого будівельним сміттям і планували прокласти через нього дорогу.

«Чому це так відбувається? По-перше, екологічна інспекція зараз позбавлена права проводити перевірки незаконних забудов у зелених зонах. По-друге, увага суспільства та ЗМІ переорієнтована на війну. По-третє, міська влада та депутатський корпус недостатньо приділяють уваги захисту від незаконної забудови існуючих заказників та створенню нових», - розповів директор КЕКЦ Володимир Борейко.

За його словами, за останні 10 років у Києві було знищено забудовою понад 700 га парків.