Верховний Суд скасував незаконні судові рішення щодо статусу пам’ятки «Садиба купця Дмитрієва»

Садиба міська купця Дмитрієва Й.М

Київська міська прокуратура оскаржила у Верховному Суді рішення судів попередніх інстанцій, якими пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення – комплекс будівель «Садиба міська купця Дмитрієва Й.М.» виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомили у пресс-службі прокуратури, передає СтройОбзор. 

Садиба купця Дмитрієва розташована в історичній частині Подолу на вулиці Хорива. Пам’ятка збудована за проектом відомого архітектора О. Кривошеєва та складається з декількох будинків. Унікальний комплекс є важливим елементом садибної забудови Подолу, в якій поєднувалися житлові, промислові та торгівельні функції, що було характерним для історичного середовища XIX століття.

У 2017 році у пам’ятки з’явився власник – комерційна структура. За її позовом суди першої та другої інстанцій скасували пам’яткоохоронний статус «Садиби купця Дмитрієва» та виключили пам’ятку з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів та з метою захисту історичної спадщини Київська міська прокуратура оскаржила їх у найвищій судовій інстанції.

Переглядаючи цей спір, Верховний Суд підтримав позицію прокуратури щодо помилковості висновків судів попередніх інстанцій, скасував їх та направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.