Власника будинку-пам’ятки на Андріївському узвозі суд зобов’язав укласти охоронний договір

Андріївський узвіз, 18

Власник будівлі з 2011 року ухилявся від укладення охоронного договору на пам’ятку, що ставить під загрозу збереження автентичності будівлі.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Було встановлено, що у власності комерційної структури перебуває Прибудинковий будинок на Андріївському узвозі, 18, який є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Київська міська прокуратура звернулася до адміністративного суду з позовом про зобов’язання власника укласти охоронний договір на вказану пам’ятку з уповноваженим органом охорони культурної спадщини. Рішенням Київського окружного адміністративного суду позов прокурора задоволено.

Довідка СтройОбзор. Прибутковий будинок 1891 року зведений за проектом відомого Київського архітектора Андрія - Фердінанда Краусса, розташований на червоній лінії забудови однієї з найдавніших вулиць міста, на території пам’ятки містобудування національного значення «Замкова гора – Андріївський узвіз» IX-XIII ст. та державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Будинок цегляний, двоповерховий, складної конфігурації у плані. Архітектура будинку вирішена у неоренесансних формах. У приміщеннях на стелях зберігся первісний ліпний декор.