Власника «Будівлі лазень купця Михайла Бубнова» просять укласти охоронний договір

Лазні

Власник «Будівлі лазень купця Михайла Бубнова» ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об’єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством. Більше того, на даний час будинок перебуває в аварійному стані, а власник здійснює демонтаж даху. 

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор.

Історія будинку сягає початку ХІХ століття, коли після пожежі на Подолі цю ділянку в 1822 році отримав купець 3-ї гільдії Михайло Бубнов та збудував на ній Садибу, в якій розташовувались громадські лазні. Будівля становить цінність як цікавий приклад архітектури у формах класицизму, що до сьогодні зберегла свою автентичність та відображає розвиток Київської архітектури ХІХ століття.

Будинок є рідкісним прикладом споруд, становить історичну цінність як об’єкт, що пов’язаний з історією національних меншин, із духовним розвитком єврейської громади міста Києва. Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей об’єкт має беззаперечну культурну цінність.

«За таких обставин Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також із зобов’язанням привести до належного стану вказаний будинок», - йдеться у повідомленні.