Власника «Особняка Баккалинського» зобов’язали укласти охоронний договір

Особняк Баккалинского

Київська міська прокуратура у кінці 2022 року звернулася з позовом до суду про зобов’язання недобросовісного власника укласти охоронний договір на «Особняк Баккалинського» по вул. Іллєнка, 30.

Про це повідомили у відомстві, передає СтройОбзор. 

Суд першої інстанції визнав обґрунтованими вимоги прокурора та задовольнив позов. Це рішення залишено без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій.

При цьому Верховний Суд вказав, що здійснення права власності на нерухоме майно, яке має правовий статус об’єкта культурної спадщини, без укладення охоронного договору щодо нього у встановленому законом порядку, не забезпечує належної охорони такого об’єкта та створює загрозу його збереженню, порушує громадський інтерес до культурної спадщини, який визнається Україною відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань.

Особняк зведено у 1897-1919 роках в стилі історизму з рисами неоренесансу, модерну та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю. Будівля є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вул. Ю. Іллєнка).