Забудовник вимагав 10 тис. долл за оформлення права власності на квартиру

Прокуратура Киев

До суду скеровано обвинувальний акт відносно 38-річного забудовника одного із приміських ЖК та його 28-річної спільниці за фактом вимагання неіснуючого штрафу із власника квартири.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

У 2016 році між батьком потерпілого та забудовником був укладений договір купівлі-продажу квартири у новобудові. Протягом декількох років сторони, зазначені у договорі, сумлінно виконували його умови. Після смерті батька у 2020 році квартира мала б перейти у спадок його сину, у зв'язку із чим чоловік звернувся до забудовника щодо зміни сторони у договорі та виплати залишку грошових коштів, передбачених договором.

Забудовник висловив вимогу потерпілому, що окрім залишку оплати за договором, чоловік мусить сплатити ще 10 тис.долл так званого «штрафу», який не передбачений умовами договору. У разі відмови забудовник пригрозив потерпілому, що той ніколи не отримає права власності на квартиру.

"Дії організатора схеми кваліфіковано за ч. 2 ст. 189 КК України, а його спільниці, яка виступила пособником у вчиненні злочину, за ч. 5 ст. 27 ч. 2  ст. 189 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 7 років", - додали у прокуратурі.