Забудовник захопив земельну ділянку та заблокував вхід до укриття

Студія Довженка

Правоохоронці викрили керівника підрядної організації у сприянні самовільного будівництва комплексу приміщень, яке створило загрозу загибелі людей в умовах війни.

Про це повідомили у Нацполіції Києва, передає СтройОбзор.

Директор компанії-забудовника у 2017 році уклав із КМДА договори про оренду двох земельних ділянок на вулиці Васильківській. Спільно із підрядником та девелоперською компанією він розпочав будівництво торгово-розважального і спортивно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром та житловими будинками з вбудовано-прибудованими приміщеннями.

У процесі будівництва керівник будівельної компанії самовільно зайняв частину сусідньої земельної ділянки державної форми власності, яка на праві користування належить державному підприємству «Національний центр Олександра Довженка». Залучивши осіб, які були обізнані в його злочинній схемі, зокрема керівника підрядної організації, продовжив зведення багатофункціонального житлового комплексу вже на цій земельній ділянці. Таким чином він заподіяв значну шкоду державним інтересам в особі Київської міської державної адміністрації на загальну суму 1,7 млн грн.

Правоохоронці встановили також, що у ході незаконних будівельних робіт на самовільно зайнятій землі було заблоковано вхід до об’єкту цивільного захисту населення – захисної споруди цивільного захисту, пошкоджено системи комунікації та частково зруйновано перекриття, чим створено загрозу загибелі людей в умовах ескалації збройного конфлікту на території України.

Наразі слідчі Голосіївського управління поліції за процесуального погодження із Голосіївською окружною прокуратурою повідомили 39-річному фігуранту про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 197-1 - самовільне будівництво будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці, яким завдано значну шкоду її володільцю та ч. 1 ст. 275 -порушення під час будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов’язана дотримувати таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей КК України.