Землі рекреаційного призначення вартістю понад 1,2 млрд гривень повернуть державі

Ділянка

Суд задовольнив позов Київської міської прокуратури про повернення державі земельних ділянок рекреаційного призначення загальною площею майже 30 га, вартістю понад 1,2 млрд грн, які використовуються не за цільовим призначенням.

Як повідомили у відомстві, земельні ділянки державної форми власності на 22 км Харківського шосе у Дарницькому районі столиці були передані у 1998 році на праві постійного користування Національній академії внутрішніх справ для рекреаційного призначення, а саме для обслуговування та експлуатації бази відпочинку та оздоровлення курсантів, передає СтройОбзор. 

Водночас прокуратурою виявлено факт використання вказаних земельних ділянок для комерційного будівництва багатоквартирних житлових будинків, що суперечить їх цільовому призначенню, визначеному у правовстановлюючих документах.

При цьому житлова забудова зазначених земель призведе до неможливості їх подальшого використання для рекреаційних потреб, в той час як землі рекреаційного призначення є важливим ресурсом для відновлення фізичного та психологічного здоров’я мешканців столиці та особливо в умовах російської збройної агресії проти України для оздоровлення військовослужбовців.