Землю на горі Юрковиця планували незаконне забудувати

Юрковиця

Повернуто у власність столичної громади земельну ділянку, розташовану в межах пам’ятки національного значення «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)».

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Зловмисник зареєстрував на підставних осіб право власності на будинок, начебто розташований на Юрковиці. Для цього він використав підроблене рішення одного з районних судів Києва Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності внаслідок злочинних дій та всупереч волі територіальної громади, задля її збереження та недопущення протиправної забудови прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про повернення земельної ділянки у власність громади.

Після тривалого судового розгляду справи, який затягувався представниками відповідача, Шевченківський районний суд міста Києва, з яким погодились апеляційний та касаційні суди, прийняв законне та справедливе рішення, задовольнивши позовні вимоги окружної прокуратури в повному обсязі. Судом визнано недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов’язано відповідача повернути земельну ділянку, прибравши незаконно встановлений паркан.

Наразі капітальний паркан, яким відповідач обмежив доступ громади до землі, демонтовано.