Землю вартістю 22 мільйони відсудили у незаконного власника

Гідротехнічна споруда

Територіальній громаді повернуто земельну ділянку водного фонду, що розташована по вул. Будіндустрії у Голосіївському районі міста Києва вартістю 21,8 млн грн.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор.  

Товариство використовувало земельну ділянку, яка розташована в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро для розміщення самочинно збудованого об’єкта нерухомого майна – гідротехнічної споруди, на яку зареєстровано право власності у порушення вимог чинного законодавства.   Реєстрація права власності на цю споруду була спрямована на подальше незаконне заволодіння комунальною земельною ділянкою шляхом створення позаконкурентних засад для прийняття Київською міською радою рішення про її передачу в користування.

Враховуючи, що Київська міська рада земельну ділянку для будівництва зазначеного об’єкта не надавала, реєстрація права власності на самочинне будівництво є неможливою. Також це позбавляє територіальну громаду столиці можливості використовувати земельну ділянку та вільно нею розпоряджатися.

За таких обставин суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для скасування державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, скасування права власності на самочинно збудовану споруду та повернення земельної ділянки територіальній громаді міста.