Жителі будинку у Святошинському районі зекономили за опалювальний сезон 600 тис. гривень

Економія енергії

Мешканці ОСББ на вул. Котельникова за результатами опалювального сезону зекономили понад 600 тис. грн на опаленні завдяки енергоефективним заходам.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який провів зустріч з головою ОСББ Миколою Костюком, передає СтройОбзор. 

Загалом у будинку заощадили більше 2 млн грн порівняно з періодом до проведення робіт, що виконували в межах міської програми співфінансування «70/30%». 

ОСББ уже чотири рази брало участь у міській енергоефективній програмі співфінансування «70/30%». Завдяки цьому вдалося замінити вікна і двері в місцях загального користування, повністю утеплити фасад і покрівлю, модернізувати внутрішні теплові мережі, встановити вузли обліку теплової енергії. Загалом на ці потреби місто спрямувало 6,5 млн грн, а ОСББ внесло ще 3,5 млн власних коштів. Також за іншою міською програмою співфінансування тут замінили ліфт. Місто надало 95% коштів, мешканці – ще 5%.

«Будинку більше 30 років. Його технічний стан, обсяги проведених ремонтних робіт і процес управління свідчать про ефективний господарський підхід. Завдяки зусиллям керівництва ОСББ для проведення робіт у будинку використані всі доступні міські та державні інструменти й програми – фінансові частки, кредитні кошти тощо. У результаті будинок за функціоналом та комфортом – наче новобудова, і вартість квартир тут значно зросла», – сказав Петро Пантелеєв.

За словами Миколи Костюка, вартість опалення в лютому для квартири площею 50 кв. м склала 192 грн. Квартири оснащені індивідуальними лічильниками тепла, здійснюється відповідний розподіл спожитого.