Жителі Київщини проти будівництва військового меморіалу

Протест

2 липня у Києві відбувся протест проти будівництва Національного військового меморіального кладовища.

Люди, які є жителями навколишніх сіл Мархалівка та Іванівка, стояли з плакатами «Не хороніть героїв у болоті», «Ні могилам у воді», «Масові захоронення — небезпека для тисяч мешканців прилеглих сіл» перед будівлею Інституту національної памʼяті, передає СтройОбзор із посиланням на hromadske.

Протестувальники заявляють, що на ділянці зрубали «вже явно не 10%» дерев, як передбачено проєктом. На вирубаних ділянках після дощу стоїть вода,  Місцеві жителі самі замовляли геологічне дослідження, яке виявило, що у восьми з десяти свердловин вода стояла вище двох метрів, а подекуди сягала 80 сантиметрів до поверхні.

Коментуючи дослідження, яке показало високий рівень ґрунтових вод, заступник міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов зауважив, що поховання заплановано не на всіх ділянках. Державна експертиза показала, де можна створили сектори поховань, а де — будівлі. Також, за його словами, зрубану деревину передадуть для потреб армії.

Протестувальники сподіваються довести, що територія не придатна для кладовища. Однак, якщо меморіал побудують, жителі не збираться перекривати похоронні процесії.