Злочинці заволоділи нерухомістю у столиці, вартістю 64 млн гривень

Злочинці

Члени організованої злочинної групи незаконно привласнили сім об’єктів нерухомого майна держпідприємства у Голосіївському районі столиці.

Про це повідомили у Нацполіції Києва, передає СтройОбзор. 

Дев’ятьом особам, серед яких - службовці державного та комунального підприємств, слідчі повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, а обвинувальний акт скерували до суду.

«Службові особи, вступивши у злочинну змову, здійснили дії, які були направлені на відчуження державного майна у приватну власність. Підозрювані оформлювали право власності на сім об’єктів нерухомості шляхом створення фіктивних інвестиційних договорів та інших документів. Роль інвесторів виконували підставні особи. Частина нерухомості оформлювалася на одного з організаторів «схеми», - йдеться у повідомленні. 

Відповідно до фіктивних договорів, об’єкти та навколишня територія мали б відремонтуватися, а 5% від вартості робіт відраховували у державний бюджет. Натомість подібні роботи не проводили, а підроблені договори не відповідали встановленим законодавством вимогам. У результаті збитки від такої оборудки становлять 64 млн. грн.

Дев’ятьом учасникам організованої групи повідомили підозри за низкою статтей Кримінального кодексу України ст. 190 (Шахрайство); ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів); ст. 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги); ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї); ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом)ю

Нині слідчі скерували обвинувальний акт до суду. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк до дванадцяти років із конфіскацією майна.