Що таке сервісні апартаменти і чим вони приваблюють інвесторів

Владимир Семенцов

Окупність інвестицій від будівництва прибуткових будинків (переважно сервісних апартаментів) становить в середньому від 7 до 10 років, а прибуток від приватних інвестицій становить близько 10-12% на рік.

Про це СтройОбзору повідомив співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов.

За його даними, у найближчі 3-5 років на ринку нерухомості частка приватних інвесторів у сегменті сервісних апартаментів може зрости до 20-25%. Іншими словами, у найближчій перспективі вкладання коштів в об’єкти сервісних апартаментів стане вагомою альтернативою інвестуванню в первинний ринок житла.

“Для девелопера окупність інвестицій в створення сервісних апартаментів дорівнює окупності комерційних об’єктів у вдалих локаціях: офісних приміщень, ТРЦ районного формату тощо. А для громадян, що воліють вкладати кошти для їхнього збереження та примноження, з’явилася вагома альтернатива первинному ринку житла”, - наголосив експерт. 

На його думку, найбільш привабливими для розвитку сегменту сервісних апартаментів є великі обласні центри країни, зокрема Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, а також низка міст, в яких створені найбільш сприятливі умови для ведення бізнесу, наприклад, Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ.

Окрім цього, велика затребуваність таких об’єктів спостерігається в регіонах з великими рекреаційними можливостями, наприклад, на узбережжі Чорного, Азовського морів та Карпатах. 

Сума інвестицій в створення сервісних апартаментів комфорт-класу на 100-150  апартаментів з власною керуючою компанією у форматі live-work-play (з кав’ярнями, фітнес-центрами, магазинами, невеликими ТЦ, коворкінгами тощо) може обійтися забудовнику щонайменше в $6-8 млн, що на 25-30% дорожче, ніж будівництво ЖК цієї ж категорії.

Реалізація проекту сервісних апартаментів суттєво дорожче, ніж будівництво житла. Проте найголовнішою перевагою цього проекту є постійний прибуток вже після введення об’єкта в експлуатацію, чого не має у більшості  новобудов в яких для інвесторів, щоб почати отримувати прибуток, ще треба зробити ремонт і меблювати помешкання”, - наголосив він.

Володимир Семенцов додав, що наразі в Україні реалізується близько більше десятка проєктів сервісних апартаментів переважно у форматі прибуткових будинків та апарт-готелів. Проте у найближчі 2-3 роки їхня кількість може зрости щонайменше в 1,5 рази. 

Справка СтройОбзор. Сервісні апартаменти - це комерційна нерухомість для довгострокової оренди. Комплекси з такими апартаментами можуть не відрізнятись від житлового будинку. Найчастіше використовуються для тривалого проживання (від одного місяця). Головне, що відрізняє сервісні апартаменти від звичайних квартир та інших апартаментів - послуги професійної керуючої компанії, яка дозволить власнику без додаткових тимчасових та фінансових витрат мати високий дохід. При цьому орендар отримує прозорі та стабільні умови оренди, а також послуги, які звичніше отримувати в готелях.