В Україні готуються запровадити механізм оренди соціального житла

Олена Шуляк

Новий вид орендного житла може з'явитись в Україні, а саме соціальне орендне житло.

Про це повідомила голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передає СтройОбзор. 

В основі механізму, який зараз розробляється у Верховній Раді, закладена нижча за ринкову ставка оплати. Усі надходження орендних платежів спрямовуватимуться до револьверного фонду, з якого надалі будуватимуть нове житло. Орендодавцем виступають громади.

Водночас власне квартир під соціальну оренду бракує — більшість площ перебуває у приватній власності. Олена Шуляк вважає, що держава може отримати гроші на формування житлового фонду, зокрема, коштом арештованих російських активів за кордоном та з рахунків колаборантів.

За її словами, перші пілотні проєкти з запуску механізмів соціальної оренди в Україні вже тестуються. Наприклад, міжнародна організація з міграції (МОМ) при ООН за підтримки уряду Німеччини розпочала на Львівщині проєкт Housing. Ця програма передбачає створення житла для довгострокового проживання переселенців на умовах доступної оренди.