Міністра аграрної політики підозрюють у заволодінні землею на 291 млн гривень

Микола Сольський

Національне антикорупційне бюро України викрило ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра Миколу Сольського – на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. 

Про стало відомо з повідомлення НАБУ, передає СтройОбзор. 

"Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок", - йдеться у повідомленні. 

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн гривень, однак їм завадили детективи НАБУ і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, а також двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.