Колишній пляж «Акважур» на Журавлівці перейшов в управління КП «Харківзеленбуд»

фото

Колишній пляж «Акважур» на Журавлівці в Харкові офіційно перейшов у комунальну власність. Відповідну ділянку передали в користування КП «Харківзеленбуд», що відкриває можливості для її подальшого благоустрою та створення повноцінної рекреаційної зони.

гидропарк реконструкция

Раніше на території провели демонтаж тимчасових споруд — альтанок, парканів та інших об’єктів, які обмежували доступ. Після цього міська влада заявила про наміри облаштувати тут сучасний простір для відпочинку. Водночас ресторан «Мельниця» продовжить роботу.

гидропарк реконструкция

гидропарк

гидропарк

Ідея реконструкції Журавлівського гідропарку обговорювалася ще до повномасштабної війни — відповідні плани розроблялися у 2022 році. Журавлівський гідропарк як частина «Зеленого каркаса» був одним із ключових передвиборчих обіцянок тоді ще кандидата на посаду мера Харкова Ігоря Терехова.

журавлевский гидропарк

Проєкт передбачає масштабне оновлення зеленої зони площею близько 180 гектарів. Зокрема, йдеться про облаштування пляжних зон і місць відпочинку, встановлення спортивних і дитячих майданчиків, розчищення русла річки Харків, реконструкцію гребного каналу та створення інфраструктури для водних видів спорту. Також планується будівництво майже 11 кілометрів велодоріжок.

фото

До передачі території у комунальну власність доступ до неї фактично був платним, що суперечило законодавству. За даними місцевих джерел, кошти за вхід збирали представники «Акважуру» та компанії «Контакт Плюс», яка контролювала близько 16 гектарів землі.

Серед власників «Контакт Плюс» називали колишнього депутата Харківської облради Дмитра Шенцева, Давида Чехладзе, а також родича ексдиректора КП «Харківводоканал» Василя Корінька. Підписуйтесь на наш телеграм-канал