«Лімак» намагається судитися з «Дніпровським метрополітеном»

Дніпровський метрополітен

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну компанія «Лімак» заявила про форс-мажор і фактично призупинила будівельні роботи в метро, оголосивши про розірвання контракту. Проблеми з будівництвом нових станцый метрополітену проблем ще у 2017 році, коли компанія не отримала дозволу на проведення вибухових робіт, що призвело до перших позовів.

Про це повідомили в пресслужбі Дніпровської міськради, передає СтройОбзор. 

У 2020 році «Лімак» подав позов на суму близько 21 мільйона євро, проте арбітражний суд задовольнив лише частину суми, близько 9,8 мільйона євро, як шкоду від видачі дозволу на виконання робіт. У частині позову на 11 мільйонів євро суд став на бік замовника – КП «Дніпровський метрополітен».

На даний момент три справи розглядаються в арбітражному суді. Одне з них визнає договір розірваним через форс-мажор, який компанія «Лімак» трактує як початок війни. Два інші позови подано замовником, який стверджує, що «Лімак» несподівано залишив будівельний майданчик без документів.

Секретар міськради Олександр Санжара повідомив, що юристи Дніпровського метрополітену звертаються до українських державних зібрань із заявою про порушення громадського порядку арбітражного суду. Він також нагадав, що раніше було направлено запит до НАЗК з урахуванням включення «Лімака» до реєстру організацій, що підтримують тероризм, оскільки компанія продовжувала будувати проекти в РФ навіть після початку війни.

Крім того, було подано заяву щодо вчинення кримінальних правопорушень керівниками сторін «Лімаком» , які залишили будівельний майданчик, забравши частину проектної документації та заблокувавши кошти на рахунках компанії у Стамбульському банку. Очікується, що буде подано нову заяву про порушення кримінального провадження у зв'язку з обладнанням та обладнанням, залишеним на будівельному майданчику.

У рамках Міжнародного комерційного арбітражу Дніпровський метрополітен продовжує боротьбу за повернення авансу у 14 мільйонів євро та штрафних санкцій у 20 мільйонів євро, а також планує бобно-будівельну експертизу для перевірки дотримання будівельних норм та стандартів. Загальна сума позовів, поданих проти «Лімак», становить понад 4 мільярди гривень.