ЗМІ з'ясували, хто отримує гроші за обстеження постраждалих будинків у Харкові

Обстеження будинків

На техобстеження будинків, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ у Харкові з початку року заплатили понад 20 млн грн.

В періоду з 1 березня до початку липня Департамент ЖКХ перерахував підрядникам за обстеження постраждалих будинків 7,1 млн грн, передає СтройОбзор із посиланням на ХАЦ. 

6 млн грн отримало ТОВ “Енергопромпроект”. Директором ТОВ “Енергопромпроект” є Дмитро Ганенко. Також серед співзасновників є Павло Самотой. Щодо решти підрядників, то це ТОВ “Алдена”, “Енергогазсервіс-С”, ФОП Успаленко Олексій Вікторович, ТОВ “Фаворит-Експерт” та ТОВ “Системінжиніринг”. Крім того, договори на обстеження будинків укладало й Управління з будівництва, ремонту та реконструкції цього ж Департаменту ЖКГ. З початку березня Управління уклало угод на суму 5.6 млн грн.

Найбільше отримало ТОВ “Алдена” – 3,71 млн грн. Засновниками підприємства є Антон та Олександр Кислиця. Останній також є засновником ТОВ “Український центр фiтотехнологiй”. 

Ще 639 тис. грн перерахували ТОВ “Таламус Груп”. Засновником є Артем Киценко, той самий, що й у “Фаворит-Експерт”.

472 тис. грн перерахували за роботи ФОП Омельченко Ірина Володимирівна, зокрема, за обстеження будинку по вул Наталії Ужвій, 72.  У травні з цим підрядником Управління уклало шість договорів на майже два мільйона гривень. Мова йде про розробку проєктної документації для відновлення будинків на Салтівці.  До 2023 року фірма державних та комунальних підрядів не отримувала, а до квітня 2023 року серед засновників була дружина члена виконкому Андрія Колоса. ТОВ “МКС-Плюс” отримало 373,1 тис. грнза обстеження будинку по вул. Наталії Ужвій,60. Зараз МКС-Плюс записана на Юрія Соболєва, з яким Колос разом працював у корпорації АВЕК Олександра Фельдмана, а потім перетинався у фірмах забудовника – “Строй сіті Девелопмент”.

Найбільшу суму за обстеження будинку заплатили ПП “Паллада” з оточення екснардепа та власника будівельної корпорації “Авантаж” Анатолія Денисенка. Мова йде про будинок по вул. Ахієзерів,4.

СтройОбзор нагадує, що ЗМІ поспілкувалися з мешканцями деяких будинків у різних районах Харкова про те, в якому стані їхні домівки після відбудови, а також дізнався про її вартість.