Анна Лаєвська: Як «Інтергал-Буд» вдалося налагодити роботу в умовах війни

Интергал-Буд

Вже понад півроку український будівельний ринок працює в екстремальних умовах: повномасштабна війна, проблеми з постачанням матеріалів, зростання собівартості будівництва та брак робочих рук – проблеми, які учасникам ринку довелось вирішувати, аби відновити роботу. Яку стратегію обрала компанія «Інтергал-Буд», щоб налагодити роботу в умовах війни, розповіла Анна Лаєвська, комерційна директорка забудовника.

Ми відновили роботи на будівництві одними з найперших серед забудовників столичного регіону — наприкінці травня. Першими ми запустили ті об’єкти, які на початок війни були на високому ступені готовності. Загалом ми відновили будівництво 300 тис. кв. м, це високий показник з урахуванням умов, в яких доводиться працювати.

Було розроблено новий графік робіт, згідно якому до кінця року ми плануємо ввести в експлуатацію будинки в сімох ЖК. Роботи тривають за планом. Вже у липні отримали поштові адреси два будинки житлового комплексу «Теремки» та два будинки в ЖК «Академ-Квартал», триває процес підготовки до оформлення права власності.

В серпні інвестори 3 та 4 секцій будинку №1 ЖК «Причал 8» почали отримувати ключі від своїх квартир. Це один з перших наших проєктів, де від початку повномасштабного вторгнення почалася видача ключів від готових помешкань.

Також у серпні отримали поштові адреси одразу два будинку житлового комплексу «Озерний гай Гатне» Почалося заселення будинку №8 в ЖК «Сирецькі Сади».

До кінця року ми плануємо ввести в експлуатацію та почати заселення будинків 11 та 12 житлового комплексу «Нивки-Парк», готуємо до заселення перший будинок ЖК Sky Avenue.

Тривають роботи й на будівельних майданчиках в інших регіонах, ми продовжуємо виконувати свої зобов’язання перед інвесторами. Так, у травні цього року ми ввели в експлуатацію будинок №8 в ЖК «Київський» у Чернівцях та активно будуємо будинок №9. Окрім того, ми завершили усі будівельні роботи в ЖК «Семицвіт» та продовжуємо будівництво ЖК MillTown у Львові.

На осінній період у нас заплановане відновлення будівництва ще на трьох київських об’єктах, серед яких ЖК CITY HUB на Кудряшова. Триває розробка графіку відновлення робіт на інших об’єктах компанії, про що ми згодом повідомимо наших інвесторів. Протягом 6 місяців ми плануємо запустити всі наші майданчики, які були зупинені через початок воєнних дій.

Компанія також розвиває комерційний напрям. Ми допомагаємо бізнесу здійснити релокацію у більш безпечні регіони – західний та столичний. Пропонуємо різні площі під різноманітні напрями діяльності: офіси, складські приміщення тощо.

Ми розуміємо важливість нашої роботи в умовах, коли багато людей втратили своє житло або ж змушені були змінити місце проживання через війну. Аби спростити умови придбання квартир в наших комплексах, ми розробили нові лояльні програми кредитування. Активно готуємося до участі в державній іпотечній програмі «Українська мрія», яка має стартувати 1 жовтня.

Щодо цінової політики, ми утримуємо ціни на квадратні метри попри суттєве збільшення собівартості будівництва та проводимо розрахунки за міжбанківським курсом. Також ми покращили умови купівлі на виплат, тепер нашим покупцям доступне розтермінування строком на 2 роки без здорожчання вартості та з фіксацією ціни квартири по міжбанківському курсу, який значно нижче ринкового. А для тих інвесторів, хто купує квадратні метри на умовах 100% оплати, діють додаткові вигідні умови. Так, наприклад, ми зафіксували пільговий курс при купівлі об'єктів житлової чи комерційної нерухомості, а також при замовленні ремонту квартир.

Ми докладаємо максимум зусиль, аби люди, які втратили житло, мали змогу придбати квартири й розпочати нове життя. В цьому полягає наша основна задача як забудовника — виконувати свої зобов’язання перед інвесторами й максимально спростити умови придбання.