Біля будинку Саксаганського хочуть звести багатоповерхівку

Жилянська, 96-а

Господарський суд Києва просять скасувати договір оренди земельної ділянки на Жилянській для забудовника, який має звести багатоповерхівку біля історичного будинку, де жив Панас Саксаганський. 

Про це повідомив юрист Дмитро Перов, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос. 

Йдеться про будинок, розташований на вулиці Жилянській, 96-а. Землі історико-культурного призначення, які Київрада вирішила передати під будівництво ЖК, є складовою Музею видатних діячів української культури.

«Якщо багатоповерхівку зведуть, то вона фактично розріже Музей на дві частини. 16-поверховий монстр мають побудувати впритул до Будинку Панаса Саксаганського. Це фактично відділить його від решти будівель Музею – будинків Лисенка, Старицького, Косачів», – стверджує Дмитрро Перов.

Попри це, за його словами, мер Віталій Кличко відправив в суд захищати інтереси забудовника юристів Київради.

Департамент культури КМДА раніше повідомляв, що будівництво на цій землі призведе до пошкодження кількох пам’яток історії, які знаходяться на суміжних ділянках (вул. Саксаганського, 93, 93-а, 95, 97, 97-в та Жилянській, 96). Зокрема, мова йде про Музей видатних діячів української культури та будинок, у якому проживав відомий театральний діяч Панас Саксаганський.

СтройОбзор нагадує, раніше адвокат і правозахисник Олександр Дядюк заявив, що поведінка представника столичного Департаменту культури на суді з приводу повернення місту земельної ділянки по вул. Жилянська, 96А схожа на «піддавки» стороні забудовника, а не на захист інтересів громади.