Представник КМДА став на бік забудовників, що нищать історичний центр Києва - активіст

Вул. Жилянська, 96А

Поведінка представника столичного Департаменту культури на суді з приводу повернення місту земельної ділянки по вул. Жилянська, 96А схожа на "піддавки" стороні забудовника, а не на захист інтересів громади.

Про це повідомив адвокат і правозахисник Олександр Дядюк, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

"Відбулось підготовче судове засідання за позовом Генеральної прокуратури про повернення місту земельної ділянки по вул. Жилянська, 96А. Я про позицію представника Департаменту культури КМДА, який був залучений у справу в якості третьої особи – на стороні начебто прокуратури. Але діяв цей представник – на стороні відповідачів – забудовника", – розповів він.

Він твердить, що спочатку представник Департаменту культури "довго обурювався тим що на суд приперлась громадськість і юристи від громадськості. Потім він навіть не підтримав клопотання прокуратури про огляд ділянки і допит спеціалістів які могли б підтвердити обґрунтованість вимог прокуратури (хоча б начебто мав би діяти на стороні прокуратури)".

Активіст нагадує, що згадана земельна ділянка знаходиться в центрі Києва в кварталі суцільних пам’яток (так званий Київський "Парнас") і впритул примикає до будинку-пам’ятки "Садиба Саксаганського". 

"Всупереч чинному законодавству забудовник тут хоче побудувати 16 поверховий готель, що суперечить обмеженням по висотності для цієї території", – додав Олександр Дядюк про фірму ТОВ "НВП "Рестін", яку пов'язують, зокрема, з відомим забудовником і народним депутатом від забороненої "ОПЗЖ" Вадимом Столаром.