Господарський суд Києва передав під забудову Китаївське городище

Китаїв

Суд відмовив у задоволенні позову Офісу генерального прокурору щодо скасування передачі памʼятки археології національного значення Китаївського городища під забудову.

По це повідомили у памʼяткоохоронній спільноті «Цегла», передає СтройОбзор.

Позиція судді полягала у тому, що «Китаївське городище та курганний могильник» є памʼяткою археології національного значення, отже, ці землі не підлягають відчуженню або передачі іншим особам. 

Таким чином Господарський суд Києва передав під забудову землі археологічної пам’ятки національного значення. Ділянку землі площею 4,7647 га передали під будівництво «об’єктів житлової та громадської забудови, торговельно-розважальних центрів, офісних центрів та паркінгу».

Цікаво, що до судової справи з одного боку долучили Київську міську держадміністрацію (військову адміністрацію) та Міністерство культури, щоб відстоювати інтереси пам’ятки, а з іншого – Київську міську раду для захисту забудовника.

СтройОбзор нагадуэ, що у 2005 році Китаїв міські депутати віддали в оренду сільськогосподарському підприємству «Київська овочева фабрика». Землю відвели під «будівництво та обслуговування будівель громадської забудови», проте вже за два роки Київрада змінила цільове призначення землі на будівництво об’єктів житлової забудови, торговельно-розважальних комплексів, офісних центрів і паркінгів.

У 2019 році про свої наміри забудувати унікальну за своєю історичною значимістю місцевість – Китаєво – заявила девелоперська компанія SAGA Development.