КЕКЦ прагне захистити Лису гору від розташування там кладовища

Лиса гора

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори.

Про це повідомили у пресс-службі КЕКЦ, передає СтройОбзор. 

Екологи у суді хочуть довести, що Київрада прийняла незаконне рішення про розташування військового меморіального кладовища на території урочища. Так, Київрада прийняла рішення про розробку проєкту детального плану території для розташування Національного військового меморіального кладовища площею 140 га.

"Статус заповідної землі хочуть змінити на статус земель для містобудування. Ми припускаємо, що під виглядом кладовища на Лисій горі забудовники ще почнуть будувати котеджі. Це є порушенням відразу двох законів України - Закону “ Про природно-заповідний фонд України”, та Закону “ Про охорону культурної спадщини “. Крім того, Київрада ще порушила власний Регламент", – йдеться у повідомленні.

КЕКЦ повідомляє, що проти розміщення військового кладовища на Лисій горі виступило багато різних київських організацій, а також воїни ЗСУ. Петиція против військового кладовища зібрала 6 тис. підписив и набрала чинність.

"Щоб недопустити знищення Лисої гори, Київський еколого-культурний центр подав позов до суду, оскаржуя рішення Київради рішення № 5526/5567 від 27.10.2022 р. про розробку проєкту детального плану території для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора", – йдеться у повідомленні.

Довідка СтройОбзор. Лиса гора має подвійний заповідний захист – як регіональний ландшафтний парк та як пам'ятка містобудування – об'єкт культурної спадщини національного значення.Там мешкає біля 20 червонокнижних видів рослин та тварин, а також ще є пам'ятка культури Трипільського періоду.