На Лукʼянівці демонтують будівлю

Дегтярівська, 7 та 7-А

У Києві розбирають чергову історичну будівлю, розташовану на вулиці Дегтярівській, 7б .

Про це повідомив активіст Дмитро Перов, передає СтройОбзор. 

Зазначена будівля знаходиться на території будівельного майданчика, на якому будують комплекс об’єктів громадського та житлового призначення на вулиці Дегтярівській, 7 та 7-А. На об’єкті присутні робітники, наявне будівельне обладнання та матеріали. Замовником вказаних містобудівних перетворень та власником об’єкта культурної спадщини на Дегтярівській, 7-Б є ТОВ «Будхол».

«Щодо порушень благоустрою — відсутній інформаційний стенд, який повідомляв би про вид запланованих робіт, клас наслідків та відповідальну особу. Щодо порушень культспадщини — прострочений дозвіл на проведення робіт. Представник власника божиться, що це реставрація. Проте скидати балки по 100 і більше дахи на землю особисто мені здається варварством і на реставрацію мало схоже», — повідомив Дмитро Перов.

Згодом інспектори Департаменту охорони культурної спадщини провели огляд об’єкту на вулиці Дегтярівській, 7-А та Б.

У лютому 2022 року департамент надав дозвіл на виконання робіт на об’єктах культурної спадщини на вулиці Дегтярівська, 7-А та 7-Б. Термін дії зазначеного дозволу закінчився у липні 2023 року. У департаменті заявили, що власнику будівель направлено припис з відповідними пам’яткоохоронними вимогами, зокрема припинити виконання будь-яких робіт на об’єкті та отримати дозвіл.

Довідка СтройОбзор. Будівля трамвайно-тролейбусного управління набула охоронного статусу ще 1986 року. Вона була збудована у 1908–1909 році у стилі модерн. Після закриття Лук’янівського трамвайного депо у 2005 році, будівля довгий час пустувала.