Не заважає навіть воєнний стан: у Києві хочуть знести чергову історичну пам’ятку

киев

Розібрали стіну і завезли будівельні матеріали - у Києві готують до зносу чергову історичну пам’ятку.

Про це повідомив юрист, активіст «Мапи реновації» Дмитро Перов, передає СтройОбзор.

БУДИНОК ХІХ СТОЛІТТЯ ЗАВАЖАЄ ЗАБУДОВНИКУ

Мова йде про Садибу Маліна на вул. Тургенєвській, 22., яка була побудована у 1890 р. Будинок відомий тим, що в період з 1911 до 1915 р. тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських.

киев

Зараз забудовник намагається знести садибу XIX століття для будівництва житлового комплексу Turgenev:

«Історична будівля «заважає» будівництву ІІ черги ЖК «Тургенєв». Влітку рішенням Київська міська рада вона потрапила до списку цінної історичної забудови. Це остання дерев’яна споруда вулиці.

Це вже друга будівля з «охоронного списку» Віталія Кличко, яку намагаються розібрати з початку російсько-української війни. Проти забудовника відкрито два кримінальні провадження, а на будівлю і ділянку Київська міська прокуратура накладено арешт», - пише у своєму дописі Перов.

НЕ ПЕРШІ СПРОБИ

Також, як зазначають у ЗМІ, у липні минулого року забудовник почав розбирати дах цієї садиби.

киев

Ще  у 2017 році впритул до будинку компанія «Сервіт» збудувала 11-поверховий ЖК Turgenev. Наступного року відбулася перша спроба знести будинок Маліна, однак після суспільного розголосу демонтаж припинили.

киев

ЗБІР ПІДПИСІВ

Тож, зараз будинок не має статусу об’єкту культурної спадщини, однак його внесено до переліку об’єктів, які підпадають під додатковий захист.

Проте, захисники архітектури Києва вже збирають підписи на захист і надання охоронного статусу Садибі Маліна. Підписати колективне звернення до міського голови Віталія Кличка та Департаменту охорони культурної спадщини на захист історичної будівля можна в кавʼярні «Сенс» на Микільському провулку, 1 (метро «Арсенальна»). Також можна написати Перову повідомлення в соцмережах.