Збережуть чи ні: біля Садиби Маліна знову поставили будівельний паркан

киев

Довкола Будинку Маліна (1890 р.) знову з’явився будівельний паркан. Про це повідомив юрист, активіст «Мапи реновації» Дмитро Перов, передає СтройОбзор.

Йдеться про будинок на вул. Тургенєвській, 22, який отримав статус цінної історичної забудови ще влітку минулого року. Втім, як спостерігають активісти, це не зупиняє спроб забудовника прибрати цю садибу.

БУДИНОК ХІХ СТОЛІТТЯ ЗАВАЖАЄ ЗАБУДОВНИКУ

Як повідомляв СтройОбзор раніше, ще  у 2017 році впритул до будинку компанія «Сервіт» збудувала 11-поверховий ЖК Turgenev. Наступного року відбулася перша спроба знести будинок Маліна, однак після суспільного розголосу демонтаж припинили.

киев

Але, вже у період воєнного стану забудовник поновив свої дії щодо демаонтажу садиби XIX століття для будівництва житлового комплексу Turgenev:

«Історична будівля «заважає» будівництву ІІ черги ЖК «Тургенєв». Влітку рішенням Київська міська рада вона потрапила до списку цінної історичної забудови. Це остання дерев’яна споруда вулиці», - зазначає Перов.

ЯК НЕМАЄ СТАТУСУ - ТО БУДУТЬ СПРОБИ ЗНОСУ ЩЕ

«Будинок з того часу жодних дій по отриманню ним повноцінного статусу пам’ятки містом так і не приймалося. А забудовник, натомість, поспішив знищити історичну будівлю.

Після останньої такої спроби, минулого місяця, ми зібрали більше 300 підписів за надання будинку повноцінного охоронного статусу пам’ятки. Також, оскільки в період з 1911 по 1916 р. тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських, ми направили відповідне звернення і до Володимира Зеленського», - повідомив у своєму дописі Дмитро Перов.

Нагадаємо, на забудовника відкрито два кримінальні провадження за ст.ст. 298, 356 КК України. У жовтні 2021 року Департамент міського благоустрою Київської міської державної адміністрації демонтував попередній будівельний паркан як такий, що встановлений незаконно.