Олена Терещенко: історичну садибу Терещенків намагаються знищити

Садиба Терещенків

Фірма-власник ПрАТ "Центрелеватормлинбуд", повʼязана з народним депутатом і лідером партії “За майбутнє” Ігорем Палицею, планує перебудувати історичний особняк Івана Терещенка в центрі Києва під офісний центр.

Про це повідомила дружини правнука історичного власника будинку Мішеля Терещенка Олена Терещенко, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

За її словами, Департамент міського благоустрою Київської міськдержадміністрації вже нібито підготував відповідний дозвіл, але поки що власника об'єкта стримує суд щодо власності на землю, який мав відбутися 17 травня і був перенесений.

"Щойно дізналися, що ПАТ "Центрелеватормлинбуд" (яке за інформацією журналістів-розслідувачів перебуває під контролем Ігоря Коломойського та його бізнес-партнерів) найближчими днями планує зведення паркану біля Садиби Терещенків з метою розпочати знищення пам‘ятки архітектури шляхом її перебудови, забороненої пам‘яткоохоронним законодавством (під виглядом так званої “реставрації з пристосуванням”). Ніби вже дозвіл від Департаменту міського благоустрою КМДА є! Хоча невідомо на якій підставі він виданий. Якщо Київська міська рада повністю підтримує позов Київської міської прокуратури й виступає за збереження пам‘ятки, чи може департамент сприяти забудовникам?", – зазначила Олена Терещенко.

Вона наголосила, що забудовник навіть не сумнівається у винесенні рішення Великою Палатою Верховного Суду на його користь. 

Олена Терещенко зазначила, що наразі невідомо, хто є реальним власником будівлі.