Подано позов про конфіскацію ТРЦ Ocean Plaza

Ocean Plaza

Міністерство юстиції подало позов про конфіскацію компаній, яким належить київський торговельно-розважальний центр Ocean Plaza.

Заява зареєстрована у Вищому антикорупційному суді України (ВАКС) до Аркадія Ротенберга та його сина, а також бізнес-партнерів Олександра Скоробагатько та Олександра Пономаренко, передає СтройОбзор. 

Як повідомляє Інститут законодавчих ідей, Аркадій Ротенберг - четвертий російський олігарх, у якого можуть бути конфісковані активи в Україні.

Мінюстиції просить застосувати санкцію у вигляді стягнення в дохід держави активів цих осіб та забрати:

  • 100% частки статутного капіталу ТОВ "Авангард-Віларті";
  • 66,65% частки статутного капіталу ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

Останнє є безпосереднім власником Ocean Plaza і також належить ТОВ "Авангард-Віларті".

Голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що конфісковане майно покриє частину збитків, яких Україні завдала російська військова агресія.

Довідка СтройОбзор. Ocean Plaza – один із найбільших торговельно-розважальних центрів Києва та України. З лютого до кінця листопада 2022 року він не працював. Прибуток від ТРЦ Ocean Plaza надходив Аркадію Ротенбергу та його родині. С бізнесменом, який є також близьким другом Путіна, пов’язують будівництво кримського мосту. В жовтні 2022 року на Аркадія Ротенберга були накладені санкції РНБО.