Суд залишив Гостиний двір в статусі памʼятки національного значення

Гостинний двір

Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив законність зміни статусу пам’ятки «Гостинний двір» з місцевого на національного значення.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики, передає СтройОбзор. 

“Суд не задовольнив апеляційну скаргу ТОВ “Укрреставрація” на рішення Київського окружного адміністративного суду від 3 серпня 2023 року у справі за позовом “Укрреставрації” до Кабінету міністрів та Міністерства культури та інформаційної політики. Позов стосувався визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету міністрів від 19 травня 2021 року № 506 «Про зміну категорії пам’яток культурної спадщини» в частині зміни категорії пам’ятці місцевого значення «Гостинний двір (за проєктними матеріалами ар. Л. Руска, 1809 рік)» на пл. Контрактовій, 4 у місті Києві на категорію національного значення”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, як зазначають в МКІП, рішення Київського окружного адміністративного суду від 3 серпня 2023 року, яким суд врахував доводи Кабінету міністрів, Мін’юсту та МКІП щодо безпідставності позовних вимог й підтвердив законність зміни категорії пам’ятки “Гостинний двір” з місцевого на національного значення, набрало законної сили.

СтройОбзор нагадує, що в червні 2021 року Фонд державного майна України передав Гостинний двір до сфери управління МКІП, в травні уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостинний двір (за проєктними матеріалами ар. Л. Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм відповідні охоронні номери.

Перед початком повномасштабного вторгнення в у Гостиному дворі почались протиаварійні роботи. Було проведено підготовчі роботи, виконано монтаж системи електропостачання, прибрано сміття, перенесено металоконструкції, влаштовано майданчик для складування матеріалів, розчищено територію від чагарника.