Суд зменшив суму, яку забудовник вимагає від архітектора «Квітів України»

Квітіи України

Київський апеляційний суд частково задовольнив позов забудовника «Квітів України», зменшивши суму відшкодування, яку вимагають від архітектора Миколи Левчука.

Про це повідомили у спільноті «Зберегти Квіти України», передає СтройОбзор. 

«Суд врахував аргументи адвокатів Миколи Левчука про неадекватність затребуваної забудовником суми та задовольнив клопотання про зниження суми в 12 разів», - йдеться у повідомленні. 

Раніше компанія вимагала від автора проєкту відшкодувати судові витрати у розмірі 300 тис. грн. Зараз суму зменшено до 25 тис. грн., які вже зібрано громадою Києва.

СтройОбзор нагадує, що власник будівлі, де раніше був магазин-оранжерея, хоче перебудувати його під офісний центр і, відповідно, взявся за реконструкцію. Активні кияни виступили проти цього – вони побоюються, що зрештою буде знищено навколишні зелені насадження та оригінальні вітражі. А сама будівля втратить свою автентичність.

Протести довели до того, що суд ухвалив рішення накласти арешт на об'єкт. Це рішення було прийняте на підставі заяви одного з активістів та передбачає повну заборону на будівельні роботи. Київські чиновники анулювали контрольну картку на проведення будівельних робіт у будівлі «Квіти України».

3 серпня Київська держадміністрація внесла будівлю «Квіти України» до списку об'єктів культурної спадщини. Після цього компанія «Квіти України» подала позов до Окружного адміністративного суду Києва вимагаючи від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури скасувати наказ про внесення будівлі на Січових Стрільців, 49 до держреєстру пам'ятників.