Верховний Суд повернув садибу Терещенків у власність Києва

Садиба Терещенків

Велика Палата Верховного Суду вчора, 12 вересня, повернула Садибу Терещенків на бульварі Шевченка територіальній громаді Києва.

Про це повідомила громадська діячка Олена Терещенко, передає СтройОбзор. 

Судова тяганина за цей об'єкт тривала 15 років. За цей час неоготична будівля XIX ст. руйнувалася і занепадала.

«Велика палата Верховного Суду сьогодні винесла історичне рішення – повернула садибу Терещенків київській громаді. Мабуть, ми вперше за довгі роки відчули що є справедливий суд і є надія на верховенство права у нашій державі», – повідомила у Facebook Олена Терещенко, громадська діячка.

Також під час засідання Верховний Суд виніс окрему «ухвалу щодо недопущення порушень законодавства про охорону культурної спадщини» й зобов’язав Київську міську раду усунути попередні порушення та проінформувати про це Велику Палату.

«Маємо добитися реставрації цієї унікальної пам‘ятки, яка має стати перлиною венеціанської неоготики Києва – Музеєм доброчинності, щоб виховувати наступні покоління на прикладах відомих київських родин-меценатів, які присвячували своє життя служінню рідному місту та суспільству», – додала Олена Терещенко.

Довідка СтройОбзор. У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля перебувала у занедбаному стані, що може призвести до її фактичного знищення. У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.