Жителям будинку на Жилянській обіцяють по 3-8 мільйонів, якщо дім зноситимуть

Жилянська 116а

Компенсація за знищене житло у зруйнованому російським дроном будинку на вул. Жилянській може становити орієнтовно від 3 млн грн за квартиру, площею 32,6 кв. метрів, та до 8,3 млн грн за квартиру, площею 103,3 кв. метри.

Як зауважив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, чи зможуть власники розраховувати на таку компенсацію, стане зрозуміло після додаткового (інструментального) обстеження будинку, передає СтройОбзор. 

«Наразі міська Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені внаслідок збройної агресії росії об’єкти нерухомого майна вже отримала одну заяву на компенсацію за зруйновану квартиру в будинку на вул. Жилянська, 116-А. Однак розгляд цієї заяви Комісія буде вимушена тимчасово зупинити у зв’язку з проведенням інструментального обстеження будинку», – повідомив він.

Враховуючи, що технічне обстеження будинку, яке ініціювали мешканці, проводилося візуальним та аналітичним способами, місто прийняло рішення провести основне (детальне) обстеження з інструментальним дослідженням конструкцій будинку на вул. Жилянській, 116-А із залученням фахівців організацій, які мають відповідне спеціальне обладнання.

«Коли ми отримаємо результати обстеження, зможемо повернутися до питання компенсації. І, якщо повторна експертиза визнає будинок таким, який не підлягає відновленню, ми розглядатимемо заяви про компенсацію за знищене нерухоме майно», – зауважив Вячеслав Непоп.

Також він зазначив, що, відповідно до Постанови Уряду, місто отримало можливість розглядати заяви на компенсацію за знищене майно з 15 серпня 2023 року. Подати заяву на отримання компенсації власники зруйнованого житла можуть через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (послуга #єВідновлення в застосунку «Дія») або ЦНАП, орган соціального захисту або нотаріуса.

Заступник голови КМДА також додав, що після трагедії місто пропонувало мешканцям тимчасове житло для переселення. Утім, жоден із власників не скористався пропозицією.

СтройОбзор нагадує, що столична влада, реагуючи на депутатський запит і публікації в ЗМІ, призначила нову експертизу будівлі по Жилянській, 116-а на предмет можливості відновлення цієї історичної споруди.