Нове українське село: проєкт відбудови села Посад-Покровське
В партнерстві з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, архітектурна компанія Archimatika розробляє проєкт відбудови пошкодженого ворожими обстрілами села Посад-Покровське на Херсонщині. На зустрічі з мешканцями архітектори презентували своє бачення нового українського села.
Як повідомили СтройОбзору у Archimatika, єдність архітектурного образу стане візитівкою Посад-Покровського. Проєкт передбачає відновлення знищених будівель таким чином, щоб зберегти автентичний образ села запровадивши дизайн-код.
"Крім хати, кожний сільський двір включає певну кількість блоків господарських приміщень (погрібник, літня кухня, курник, хлів тощо). Повертати хату і не повертати господарські будівлі – беззмістовно, оскільки без них неможливе життя в селі. Тому, архітектори мислили масштабом домогосподарства, а не окремої будівлі", - йдеться у повідомленні.
У зв’язку з цим, крім кількох типів хат, в проєкт закладено кілька типів господарських “модулів”. Фактично, такий модуль представляє собою “порожню” будівлю. В ній кожен власник зможе облаштувати ту функцію, яку вважає за потрібне особисто для себе.
Нові будівлі інтерпретуватимуть традиційну місцеву архітектуру: штукатурені фасади, двоскатні чи шатрові дахи, композитна черепиця як оптимальна альтернатива історично притаманній Посад-Покровському керамічній, що подекуди збереглася тут з 19 сторіччя. Кожне домоволодіння відбудовуватиметься за принципом напівзакритого внутрішнього двору – це історично властиво місцевій забудові. Прийом дозволяє закрити подвір’я від сильних степових вітрів.
Щоб захиститися від пекучого сонця, архітектори пропонують облаштувати по периметру кожного двору перголи та галереї, сформувавши патіо. Тут, в подальшому, ростимуть фруктові дерева.
"Історично склалося, що більшість будівель Посад Покровського збудовано з виробленого тут же саману. Це екологічний, простий у виробництві та дешевий будматеріал. Як альтернативу поширеним індустріальним матеріалам, архітектори пропонують використати цю технологію, поновивши виробництво саманних блоків на існуючому тут глинищі. Це створило б робочі місця і надало б населенню відчуття причетності до відновлення власного села", - додали в Archimatika.