ГЛОБУС БАНК видав перший енергокредит для ОСББ за програмою “5-7-9”

ГЛОБУС БАНК

ГЛОБУС БАНК видав перший кредит на придбання та встановлення сонячних електростанцій у багатоквартирних будинках потужністю 30 кВт-год. за програмою “5-7-9”.

Про це СтройОбзору повідомили в пресс-службі банка.

Позичальником є ОСББ “ЖК “Грінвуд”, що обслуговує 2 багатоквартирні будинки на 50 квартир за адресою: Львівська обл., смт Брюховичі. Сума кредиту склала 1,23 млн грн, а термін погашення 3 роки, при цьому кредит є беззаставним та без початкового внеску.  Згідно з умовами програми “5-7-9” для ОСББ компенсаційна ставка наданої позики складає 7% на перший рік погашення. Надалі розмір ставки залежатиме від базової процентної ставки (Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб), але не перевищуватиме 20% річних.

Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що одним із першочергових кроків Уряду для підтримки відновлення енергетики стало розширення програми “Доступні кредити 5-7-9%”, завдяки якій ОСББ та ЖБК можуть подати заявку до одного із 46 уповноважений банків та отримати кредит до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних.

“Серед пріоритетів Уряду – підготовка до опалювального сезону, тому ми напрацювали пакет програм для підтримки бізнесу. І ці програми є доволі популярними. Від початку літа двадцять українських банків за всіма програмами, як державними, так і приватними, погодили кредитів на суму 4,3 млрд грн”, — сказала Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

Олена Пастернак, голова ОСББ “ЖК “Грінвуд”, розповіла, що житловий комплекс було введено в експлуатацію у 2017 році. За її словами, при виборі квартир, громадяни особливу увагу звертали на використання енергоощадних матеріалів.

“Енергоощадність стала додатковим, але важливим аргументом для придбання оселі в цьому ЖК. Саме тому, після розширення програми “5-7-9” на енергокредити для ОСББ, наші співмешканці майже одностайно вирішили скористатися такою можливістю та встановити СЕС в наших будинках”, — зазначила керівниця ОСББ.

Крім того, ОСББ “ЖК “Грінвуд” є учасником програми “ГрінДІМ”, що гарантує відшкодування витрат на СЕС до 70% на обладнання. А також ОСББ отримає компенсацію 30% від суми кредиту за Програмою відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Львові на 2015-2025 роки.

Своєю чергою Сергій Мамедов, голова правління ГЛОБУС БАНКУ, зазначив, що державні програми з енергокредитування значно збільшують можливості громадян позбутися всіх складнощів, пов’язаних з енергопостачанням.

“Наша політика полягає в тому, щоб запропонувати широкому колу позичальників — ОСББ, приватним домогосподарствам, малому та середньому бізнесу — найбільш прийнятні та вигідні для клієнтів умови за енергокредитами, а це, наприклад, можливість отримати беззаставні та без початкового внеску позики. Крім того, тісна співпраця з Фондом енергоефективності дає змогу ОСББ отримати компенсацію витрат на енергомодернізацію в розмірі до 70%. У підсумку: ОСББ може отримати вигідний кредит та суттєву компенсацію за ним”, — розповів банкір. 

Експерт звернув увагу на те, що для тих ОСББ, що не є учасниками програми “ГрінДІМ” або ж компенсаторних програм від місцевих органів влади, кредит на придбання та встановлення автономних сонячних електростанцій є вигідною інвестицією, адже окупність витрат на СЕС може скласти до 3,5-4 років. Тобто, за його словами, вже за 1 рік після сплати кредиту громадяни матимуть змогу досить швидко повернути проінвестовані в енергонезалежність кошти. 

Так, приміром, за ставки 7% на перший рік кредиту та теоретично максимальних ставок на 2 і 3 роки сплати кредиту (до 20% річних) загальна сума позики для встановлення СЕС потужністю 30 кВт-год. для стандартного багатоквартирного будинку на 100 квартир складе  близько 1,8 млн грн. Тобто фінансове навантаження за встановлення СЕС на кожну квартиру дорівнюватиме  до 18 тис. грн, а це лише 500 грн на місяць. З урахуванням липневого зростання тарифів середня сума витрат з однієї квартири на е/е з врахуванням встановлення СЕС складе до 2 тис. грн на місяць. 

“Енергокредити для ОСББ можуть стати справжнім “мейнстримом”, адже це шлях до повної енергонезалежності. Крім того, висока окупність спонукатиме ОСББ до більш активної участі в програмах енергокредитування”, — підсумував Сергій Мамедов.