Київрада розгляне питання компенсації збитків "Київміськбуду" на наступному тижні
Київська міська рада планує на найближчому пленарному засіданні розглянути звернення до Кабінету Міністрів України стосовно компенсації сумарного запланованого збитку ПрАТ «ХК «Київміськбуд» внаслідок добудови проектів, що реалізуються Українською державною будівельною корпорацією «Укрбуд». Цю інформацію озвучив заступник голови Київської міської державної адміністрації Владислав Андронов, який також є головою комісії, що займається вирішенням проблем, пов’язаних із діяльністю «Київміськбуду».
Владислав Андронов підкреслив, що для розв'язання ситуації, яка склалася навколо «Київміськбуду», було розроблено проект рішення Київради про звернення до уряду з проханням про компенсацію. Цей проект уже отримав підтримку профільної постійної комісії Київради з питань власності та регуляторної політики. Наразі документ опрацьовується управлінням правового забезпечення діяльності Київради і найближчим часом буде включено до порядку денного сесії.
Місто сподівається на активну участь держави у стабілізації будівельної галузі, зокрема в ситуації «Київміськбуду». У рамках виконання рішення уряду, підприємство вже розпочало добудову 18 житлових комплексів, що є частиною проекту «Укрбуду». Загальна сума запланованого збитку «Київміськбуду» від цих робіт оцінюється у 2,28 млрд грн. Це є одним з ключових етапів плану стабілізації фінансового стану підприємства.
Крім того, комісія, що працює над вирішенням проблем «Київміськбуду», надіслала звернення до міського голови Віталія Кличка з пропозицією про можливість збільшення статутного капіталу підприємства. Це звернення вже підтримали три постійні комісії Київської міської ради, які рекомендували «Київміськбуду» та Київській міській державній адміністрації опрацювати питання щодо розрахунку загальної суми коштів, необхідних для завершення будівництва житлових комплексів.
Протягом останніх чотирьох місяців фахівці «Київміськбуду» займалися визначенням і економічним обґрунтуванням обсягу необхідних коштів для стабілізації діяльності товариства. За попередніми даними, з урахуванням залучення держави та надання компенсації в обсязі 2,28 млрд грн, загальна сума, необхідна для відновлення повноцінної роботи підприємства, становить 2,56 млрд грн. Цю суму планується залучити через докапіталізацію.
Варто зазначити, що зазначені розрахунки базуються на фінансовому прогнозі, підготовленому однією з аудиторських компаній Великої четвірки, з урахуванням обмінного курсу гривні до долара США, закладеного в проект державного бюджету на 2025 рік.
У відповідь на отриману інформацію та на основі напрацювань комісії, до якої залучено представників громадськості, виконавчий орган Київради вже працює над проектом рішення про збільшення статутного капіталу «Київміськбуду». Також, на виконання доручення міського голови, було розроблено дорожню карту заходів, які повинні сприяти збільшенню статутного капіталу підприємства.
Комісія, що займається вирішенням проблемних питань, продовжить свою діяльність до 31 грудня 2024 року, з метою залучення представників громадськості для підвищення прозорості та ефективності процесу. Це може суттєво вплинути на подальше розв'язання проблем підприємства і стабілізацію будівельної галузі в Києві.
СтройОбзор нагадує, що Максим Микитась звинувачує Кличка у зриві переговорів з інвесторами.