«Ковальська нерухомість» заявляє про збитки на 85 млн грн через пости у соцмережах
11 листопада у Шевченківському районному суді Києва відбулося чергове підготовче засідання за позовом будівельної компанії «Ковальська нерухомість» проти відомого київського активіста і пам’яткоохоронця Дмитра Перова.
Компанія звинувачує Перова в тому, що через його публікації в соціальних мережах, де активіст різко виступав проти знесення історичної будівлі на вулиці Жилянській, 47, забудовник зазнав репутаційних і фінансових втрат, які оцінює у 85 мільйонів гривень, передає СтройОбзор.
За розрахунками «Ковальської нерухомості», кожен із шести постів у Facebook, в яких Перов звинувачував компанію в незаконних діях, нібито коштував їй більше 14 мільйонів гривень.
Під час засідання адвокати забудовника представили документ, який, за їхніми словами, підтверджує завдані компанії збитки. Вони стверджують, що через публікації Перова виникла негативна реакція громадськості, яка в свою чергу призвела до проблем із реалізацією проєкту на місці знесеної будівлі. Згідно з офіційною позицією «Ковальської нерухомості», компанія діяла в межах закону і мала всі необхідні дозволи для знесення будинку, збудованого в 1860 році, що планувалося замінити сучасним бізнес-центром.
Сам Дмитро Перов заперечує претензії забудовника і вважає звинувачення спробою тиску. У коментарі для ЗМІ активіст наголосив, що позов і підвищення суми претензій можуть бути спробою вплинути на суд і схилити його на бік забудовника.
«Це виглядає як спроба підкріпити свою позицію в суді збільшенням суми збитків, щоб показати: ми нібито дуже сильно постраждали через кілька дописів», — зазначив Дмитро Перов.
Активіст також підкреслив, що рішення на користь забудовника створить небезпечний прецедент, дозволивши іншим компаніям подавати позови проти громадських активістів за висловлювання на захист культурної спадщини.
СтройОбзор нагадує, що компанія «Ковальська нерухомість» наполягає на тому, що діяльність Перова шкодить її діловій репутації. Позов передбачає не лише вимогу про спростування інформації, але й компенсацію моральної шкоди у розмірі 100 тисяч гривень. Це вже третє підготовче засідання, і сторони готуються до переходу справи до розгляду по суті на початку наступного року. Перший судовий розгляд заплановано на 20 січня.
Ситуація викликала широкий резонанс серед громадськості та активістів, які підтримують Перова в його боротьбі за збереження історичних пам'яток Києва. Напередодні засідання Українська асоціація девелоперів зробила заяву, закликавши державні органи захистити будівельну галузь від впливу так званих «проплачених активістів». У документі йдеться про те, що через їхню діяльність житло може не отримати низка нужденних, зокрема вимушені переселенці. На це Дмитро Перов відреагував критично, наголосивши, що така риторика маніпулятивна, оскільки житло, яке компанія планує зводити, належить до преміум-класу, і його навряд чи зможуть придбати переселенці.