Стало відомо, коли в Києві добудують міст-хвилю
У Києві продовжили будівництво пішохідного мосту-хвилі, який з’явиться на столичній Оболоні.
Автор проєкту будівництва нового мосту, архітектор Андрій Миргородський, опублікував у соціальній мережі фото сталевих конструкцій майбутньої пішохідної переправи, передає СтройОбзр із посиланням на ТСН.
«Заводи, які займаються конструкціями мосту працюють на повну потужність. Я опублікував тільки частину зробленого. Ферми мосту вже збираються на підприємствах в Дніпрі та Житомирі. Адже металеві конструкції нашого мосту — це останнє, що встигли відлити на заводі Азовсталь, та вивезти на безпечну територію з Маріуполя. Тому збудувати міст — для нас велика честь», — розповідає автор проєкту.
Новий міст буде істотно відрізнятися від інших. Він складатиметься з п’яти хвиль, які вказують на наявність опори, під кожним нижнім опусканням хвилі. Але міст буде зроблений так, що під ним буде тільки три опори. Це буде виключно пішохідний міст, його довжина — 160 метрів, а ширина — 4 метри. Велосипедисти муситимуть переводити по ньому велосипед, а кататися дозволено якщо на мосту не буде пішоходів.
Міст обладнають унікальним підсвічуванням. Сталева хвиля буде постійно міняти кольори, що стане ще однією родзинкою переправи. Крім того, переправа буде музичною. На ній встановлять датчики руху. Музика буде вмикатися на мосту, коли на ньому збереться певна кількість людей.
«Знайшлися меценати, які готові профінансувати будівництво мосту-хвилі. Частково — це українські бізнесмени, а більшу частину фінансування взяли на себе закордонні інвестори. І не приватні, а державні. Наприклад, мерія Парижу дала цілеспрямовані кошти на будівництво нашого мосту-хвилі. Зараз також закінчуються переговори з східно-азіатською країною, яка виділяє на будівництво мосту серйозні кошти. Ми плануємо завершити будівництво переправи цієї осені», — запевняє автор проєкту.