На території музею хочуть звести багатоповерхівку

Музей

У столиці тривають судові баталії щодо спроби зведення 16-поверхового житлово-готельного комплексу у дворі Літературно-меморіального музею видатних діячів української культури.

На думку культурознавців, така забудова може негативно вплинути на візуальне сприйняття історичного комплексу, який об’єднує садиби, де жили Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Старицький і Панас Саксаганський, передає СтройОбзор із посиланням на Каштан NEWS.

Музей заснований у 1987 році та розташований на вулиці Саксаганського, колишній околиці Києва. Це унікальний осередок національної культури, відомий як "український Парнас". У фондах музею зберігаються цінні артефакти, пов’язані з літературою, музикою, театром та народною творчістю.

Земельну ділянку музею вперше передали під забудову за часів мерства Леоніда Черновецького. Нині замовником будівництва є ТОВ «НВК Рестін», пов’язане з відомим забудовником Вадимом Столаром. Забудовники планують спорудити бетонну висотку в дворі музею, що, за словами пам’яткоохоронців, перешкодить проведенню культурно-просвітницьких заходів.

Судові суперечки навколо будівництва тривають уже чотири роки. Прокуратура міста Києва домагається скасування оренди земельної ділянки, строк дії якої сплинув, і заборони на будівництво.

Водночас Міністерство культури та активісти наполягають на збереженні території музею як єдиного комплексу. Верховний Суд має винести ключове рішення 15 січня.

Експерти зазначають, що українська судова система ще не має достатнього досвіду в справах, пов’язаних із захистом культурної спадщини. На думку пам’яткоохоронців, зведення багатоповерхівки може створити негативний юридичний прецедент, що загрожуватиме збереженню інших об’єктів історичної цінності.

Активісти та культурознавці сподіваються на справедливе рішення суду, яке збереже унікальний музейний простір і його культурну місію для майбутніх поколінь.