“Житлобуд-2” розпочав партнерство з турецьким забудовником

Desire

Нещодавно компанія “Житлобуд-2” на офіційному сайті оголосила про початок партнерства з турецьким забудовником Bekir Samut İnşaat A.Ş. СтройОбзор поспілкувався з головою Наглядової ради Дмитром Кроленком та партнером компанії, а також засновником Teus Group Баселем Хуарі про новину та плани компанії на турецькому ринку. 

- Давайте почнемо з новини. Ви оголосили про початок партнерства та запуск нового комплексу преміум-класу, розкажіть детальніше, в якій ролі виступає “Житлобуд-2” в новому проєкті, ви будете забудовником?

Дмитро Кроленко, голова Наглядової ради “Житлобуд-2”: Ми оголосили про початок партнерства з турецьким забудовником Bekir Samut İnşaat A.Ş. Саме він і є забудовником нового комплексу преміум-класу “Desire”, який буде зведено в Анталії. На те, щоб будувати в інший країні, ми наразі не маємо ресурсів, адже всі наші співробітники задіяні в відновленні міста та будівництві  проєктів, що були запущені до війни. В цьому проєкті ми займаємося продажами та просуванням об’єкту на українському ринку. 

 

Дмитро Кроленко 

Басель Хуарі, засновник Teus Group, партнер в “Житлобуд-2”: Ми шукали можливості для співпраці з забудовниками за кордоном. Наразі ринок Анталії один з найбільш швидкозростаючих у світі. Наші співвітчизники активно інвестують у нерухомість Анталії, що не могли не побачити гравці турецького ринку. Така співпраця вигідна обом сторонам, тому ми погодилися на партнерство з турецьким забудовником. 

Басель Хуарі

- Тобто ви займаєтеся тільки продажами та просуванням на українському ринку?

Басель Хуарі: Не тільки. Маркетингова команда “Житлобуд-2” працювала над розробкою ідеології проєкту, наповненням комплексу, його унікальностями. Крім того, ми залучили відому в Україні та за її межами компанію АІММ Group, що займалася фінальним проєктуванням та відповідала за те, як комплекс буде виглядати зовні: фасад, інфраструктура. 

Дмитро Кроленко: Оскільки ми ставимо під проєктом і своє ім'я, то дуже важливим для нас було питання якості. Головною вимогою ще на етапі домовленостей про партнерство була окрема людина з нашою команди на місці, що контролюватиме якість будівництва. Насправді перед початком співпраці ми на власні очі побачили низку анталійських проєктів, включаючи об’єкти Bekir Samut İnşaat A.Ş. Ми справді витратили час на те, щоб потрапити на майданчики усіх лідерів ринку. І можемо сказати, що це дійсно найкращий з тих, кого можна було обрати. Однак наша людина на майданчику все одно буде.

- Розкажіть про більше проєкт. Що це буде?

Басель Хуарі: Його назва “Desire”. Це комплекс преміум-класу, у якому запроєктовані як готельні номери, що більше підійдуть для інвестицій, так і повноцінні резиденції різних площ для власного проживання. Спільні басейни (і навіть власні басейни на терасах), коворкінг, консьєрж-сервіс, фітнес-клуб, кінотеатр, трансфер до власного пляжу на море, барбекю-зони, власна керуюча компанія, що займається здачею в оренду. Спільною турецько-українською командою ми продумали усе, що може бути потрібно для комфортного життя, та можемо гарантувати якість цього продукту.

- Ви сказали, що ринок Анталії один з найбільш швидкозростаючих в світі, це дійсно так?

Басель Хуарі: Про це говоримо не ми, а аналітика ринку. Продажі первинної нерухомості іноземцям минулого року зросли на 15,2% порівняно з 2021 роком. Часто у українців, навіть тих, що бували в Анталії, не зовсім правильна оцінка міста. Анталія, на відміну від схожої за назвої Аланії, це мегаполіс. За площею місто більше Харкова в 4 рази. Наразі тут мешкає близько 3 мільйонів людей, а за прогнозами до 2035 року населення збільшиться до 5 мільйонів. Тобто це місто має всі переваги мегаполісу, сервіси і при цьому воно розташоване на морі, і це робить його туристичним. Анталія входить в рейтинг 10 найбільш частовідвідуваних туристами міст світу. Наразі тут будують новий термінал аеропорту, що зробить місто хабом нарівні зі Стамбулом.  

Дмитро Кроленко: Ну і плюс клімат. По-перше, тут немає зими. Тільки літо і весна. Тобто це місце ідеальне для тих, хто не хоче зимувати в холодних краях. Ну і коли я думаю про будівництво тут, то не можу не заздрити місцевим забудовникам. Адже їм не треба витрачати кошти на прогрів бетону в -30°C (сміється).

 

- Чим схожі ці два ринки анталійський і харківський, можливо, ви вже встигли побачити? 

Дмитро Кроленко: Схожість в тому, що ринок Анталії раніше, як і харківський, не був перенасичений. Було декілька головних забудовників, що працюють вже десятки років, як, наприклад, наш партнер, що на ринку вже більше 30 років. Були маленькі гравці, їх доля на ринку ще декілька років тому була не така значуща. Та останні два роки ситуація змінилася. Нові активні гравці вийшли на ринок, старі почали масштабуватися - ситуація активізувалася. Конкуренція виросла, що напряму вплинуло і на якість продукту. Для ринку та інвесторів такі зміни тільки на краще. 

Басель Хуарі: Та звісно і відмінностей багато. І найперша - в інвесторах. В Анталії купують нерухомість інвестори з близько 100 країн світу. Країна не ставить жорстких законодавчих умов щодо підтвердження легальності грошей на купівлю, це сприяє інвестуванню. В Україні, на жаль, наразі не найбільш привабливий інвестиційний клімат. Однак і до повномасштабного вторгнення квартири в Харкові купували здебільшого місцеві жителі. 

Ще одна відмінність - в Анталії не люблять кам'яних джунглів. Багато українців хочуть жити на верхніх поверхах, з гарним видом на місто. В Анталії ж майже вся забудова низькоповерхова - близько 5 поверхів. 

- Які у компанії плани на майбутнє? Можливо, партнерства на інших ринках за кордоном?

Дмитро Кроленко: Так, наразі ми відкриті для партнерства і шукаємо цікаві пропозиції на ринках Європи та Азії. В планах є продовжити співпрацю і з нашими турецькими колегами - наразі ми обговорюємо ще декілька проєктів, які можуть стартувати наступного року. 

Ну і звісно, ми нікуди не пропадаємо з харківського ринку. Як я і казав, наразі всі наші співробітники задіяні на відновленні міста та будівництві поточних проєктів. Ми працюємо в умовах обмежених ресурсів, в першу чергу саме людських. Адже багато наших співробітників наразі захищають нашу державу на передовій. Однак не зупиняємося і робимо максимум з реально можливого в умовах війни. 

У жовтні “Житлобуд-2” відсвяткує свій вісімдесятий День Народження. Ми плануємо до свята велике інтерв'ю, де розкажемо про всі нагальні плани та перспективи на найближчий час.

Не забувайте підписуватись на наш телеграм канал