Експосадовців банку «Аркада» судитимуть за розтрату 16 млн грн

Аркада

Затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох колишніх службових осіб АТ АКБ «АРКАДА», які у складі організованої групи вчинили розтрату коштів Фондів фінансування будівництва.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор.

Встановлено, що у період 2017-2018 років директор департаменту по залученню коштів до Фондів фінансування будівництва АТ АКБ «АРКАДА» у змові з двома іншими посадовими особами вказаного банку організували незаконну схему розтрати грошових коштів довірителів фондів житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика». Під виглядом рекламної акції «Разом дешевше» учасники схеми залучили кошти підставної особи для придбання 73 квартир у ЖК «Еврика» та «Патріотика» за заниженою вартістю.

Надалі під приводом невиконання підставним довірителем умов акційної програми, останньому поверталися кошти за придбані квартири, однак вже за їх ринковою (поточною) вартістю.

Незаконними діями службовців банку добросовісним довірителям Фондів фінансування будівництва ЖК «Еврика» та «Патріотика» завдано збитків на суму понад 16 млн грн.

СтройОбзор нагадує, що у 2020 році НБУ визнав банк «Аркада» неплатоспроможним і сотні інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» залишилися без квартир. При цьому у Нацбанку зазначили, що виведення АТ АКБ «АРКАДА» з ринку не пов'язане із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків.