Інвестори ЖК Basa City четвертий рік залишаються без квартир

 ЖК Basa City

Перший будинок ЖК Basa City, який зводять під Києвом, мали ввести в експлуатацію ще в лютому 2021-го, але станом на сьогодні першу чергу планують здати лише в грудні 2024-го.

Як виявилось, азербайджанський забудовник Чингиз Рауф Кишиєв (Caspien Service) не подбав про газифікацію ЖК, від якої зокрема залежить і опалення в будинках, передає СтройОбзор із посиланням на Обозрівач. 

Caspien Service знаходиться у п'ятірці найбільших забудовників Азербайджану. Елітний ЖК Basa City з басейном, зонами відпочинку, спортивним комплексом у передмісті столиці компанія вирішила побудувати під Києвом. 

Проте виявилось, що азербайджанський забудовник до реалій українського ринку не готовий. Окрім газифікації,  будинок не могли ввести в експлуатацію, бо не узгодили проєкт електрифікації. Потім – бо не отримали дозвіл на створення інфраструктури водовідведення від тоді ще "Укравтодору". Після цього начебто через порушення техніки безпеки (точну причину мають встановити правоохоронці) на будівельному майданчику загинув працівник. І на цьому проблеми не закінчилися: прокуратура виявила, що другий будинок азербайджанці будують з порушенням (не дотримались відстані від річки). А коли вже всі роботи були майже завершені, горе-будівельники згадали, що не газифікували ЖК.

"З юридичної точки зору проблем у першої черги немає. Цільове призначення землі, дозвільна документація на будівництво не мають критичних недоліків. Була невизначеність в вирішенні технічних питань і реальному досвіді команди девелопера – Caspian Service. Реалізація будівельного проекту в частині приєднання до зовнішніх мереж була представлена в "сирому" вигляді. Будинок вже збудовано, на проєкт витратили мільйони доларів, але заселити хоча б перших інвесторів досі не вдається", - розповів юрист Євгеній Полунов.

"Я інвестував ще в 2020-му. Тоді під час оцінки ризиків я не робив висновків, що проєкт повністю "зелений". Але це були помірні ризики", – каже Полунов. Він не враховував фактор, про який знати не міг. Це персона забудовника.

Чингизу Рауфу  Кишиєву вс вою чергу допоміг посол Азербайджану в Україні Азер Худієв – він фактично прорекламував компанію. За його словами, після ЖК азербайджанський забудовник мав би займатись інфраструктурою.

"В Україні наш будсектор представлено, наприклад, міжнародною азербайджанською компанією Caspian Service. Компанія нещодавно зайшла на український ринок, проінвестувавши для початку $7 мільйонів, але думаю, що незабаром братиме участь у більших проєктах, зокрема інфраструктурних, на сотні мільйонів інвестицій", – сказав посол.

"Будинок мали здати в лютому 2021-го. Тобто і без великої війни вони на рік затримали. А потім, уже в травні 2022-го, Чингиза нам відео записав. Заспокоював. У грудні 2022-го він зустрівся з нами, приїхав у Київ з Азербайджану, жалівся, що добу їхав і це особисто його проєкт, який він не кине ", – згадує одна з інвесторок, яка не побажала називати своє ім'я.

Чингиз Рауф Кишиєв під час зустрічі запропонував інвесторам зосередитись не на негативах, а на позитивних змінах: наприклад, за час затримки також покращили фасад. Тоді головною проблемою забудовник і його менеджер називали арешт ділянки через будівництво будинку другої черги з порушенням допустимої відстані від річки Сіверка (у реєстрі є кримінальне провадження за цим фактом).

Ті, хто купував житло в 2020-му, платили по 700 дол за квадрат. Вже тоді це була чи не найменша ціна на ринку для ЖК такого класу.

У 2022-му забудовник пояснював: щойно знімуть арешт, накладений судом через будівництво з порушенням допустимої відстані від річки, добудують першу чергу і паралельно почнуть будувати другу та незабаром третю черги, щоб "надолужити процес". Арешт таки зняли. Чингиз Рауф Кишиєв почав будувати другу та третю черги, але перший будинок так і не здав. Зараз всі роботи зупинили. Орієнтовно до квітня.

У відділ продажу ЖК Basa City активно продають квартири з другої та третьої черг (вартість квадрата становить близько 40 тис. грн і залежить від загальної площі ще непобудованої квартири). На запитання, чи проводяться зараз будівельні роботи, співробітниця компанії заявила, що "будівництво триває на документальному рівні".

Компанія робить проєкт газифікації. Це те, що мало бути готово і реалізовано ще до лютого 2021-го. Однак проєкту досі немає. Здати перший будинок в експлуатацію планують тільки в грудні 2024-го. А відновити будівництво не "документальне", а фактичне – тільки в квітні 2024-го.